حضور روحانیت در دانشگاه، تحقق بخش گفتمان وحدت حوزه و دانشگاه است

به گزارش خبرگزاری آنا از تبریز، حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی در کارگاه ائمه جماعات دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان در این دانشگاه با تبریک میلاد مسعود عصاره خلقت حضرت محمد(ص)گفت: حضور روحانیت در دانشگاه‌ها به عنوان الگوی دین و تحقق بخش گفتمان وحدت حوزه و دانشگاه هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی افزود: انتظار مقام معظم رهبری از روحانیت در دانشگاه‌ها انجام وظیفه آخوندی است که اقامه نماز ، فرهنگ و گفتمان نماز و تبلیغ عبودیت در بین قشر فرهیخته مهمترین بخش این وظیفه است.

حسینی تصریح کرد: دغدغه نهاد، معاونت فرهنگی و دانشجویی اجتماعی و مدیریت دانشگاه نیز این است تا نسل طیبه‌ای به جامعه تحویل دهد و این میسر نمی‌شود مگر اینکه به معنویت توجه بیشتری شده و جلسات هم اندیشی در این زمینه برگزار شود.

حجت الاسلام تقی قرائتی مدیر موسسه مسجد هم سخنران ویژه این کارگاه به تبین کارکردهای روحانیت پرداخته و آنها رابه طور مفصل تبین وتشریح کرد .

این کارگاه به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان و با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در سالن شمس این دانشگاه برگزار شد.

پیوندهای سایت